Zima

 

Jaworzyna krynicka / kolej gondolowa(w odległości 6 km od hotelu). Dolna stacja kolejki znajduje się w dolinie Czarnego Potoku, we wschodniej części miasta. Jest pięknie usytuowana. Sześcioosobowe wagoniki w 7 minut pokonują odległość około 2 km, przenosząc pasażerów na szczyt Jaworzyny Krynickiej. W ciągu godziny kolej może przewieść na szczyt 1600 osób. Po pokonaniu 465 m różnicy wzniesień można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy, a przy ładnej pogodzie również Tatry Słowackie. Trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej są dość zróżnicowane pod względem umiejętności narciarskich. Znajdziemy tam trasy o łagodnym nachyleniu, jak i trasy czarne przeznaczone dla narciarzy zaawansowanych. Wyjątkowa przyroda – fauna i flora, wiele niespodzianek i osobliwości oraz zagadkowych miejsc nie tylko dla najmłodszych – do odkrycia na nowej przyrodniczej ścieżce edukacyjnej. Świetnie przygotowane szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Mnóstwo miejsc na zabawę dla najmłodszych, opalanie oraz wytęskniony wypoczynek i relaks.

 

Ośrodek narciarski „Henryk” (w odległości 100 m od hotelu), położony jest na zboczu Góry Krzyżowej. W jego skład wchodzą dwa wyciągi orczykowe o długości 380 m oraz jeden wyciąg linowy o długości 150 m. Średnie nachylenie stoku sprawia, iż ośrodek jest idealnym miejscem dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Do dyspozycji gości jest wypożyczalnia nart, przechowalnia sprzętu i bezpłatny parking. Na miejscu istnieje możliwość nauki jazdy na nartach z wykwalifikowanym instruktorem.

 

Ośrodek narciarski „Słotwiny” (w odległości 2 km od hotelu). Jest to najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy-Zdroju. Znajduje się w północnej części miasta. Dysponuje aż siedmioma wyciągami narciarskimi (sześć z nich to wyciągi orczykowe, jeden to nowoczesna kolej krzesełkowa). Najdłuższy wyciąg ma długość 1000 m, a najkrótszy „ośla łączka” przeznaczony dla początkujących narciarzy to zaledwie 150 metrów trasy. Słotwiny dysponują dobrym zapleczem, zarówno gastronomicznym jak i noclegowym.